Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Fuar Takvimi
Yatırım Programı İzleme
İç Kontrol Sistemi
Form İndir
Birimlerimiz
Kamu Hizmet Standartları
Verilecek Su Miktarları
Kırsal Kalkınma Planı
 
   Anasayfa  Haber Arşivi   Haberler
  Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmelik Yayınlandı

Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmelik

Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmelik 12 Ocak 2011 tarih ve 27813 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu yönetmelik fidan, patates, aşı, kalem, göz, çiçek soğanı üreten, ithalatını ve ticaretini yapanlar ile depolayanların kayıt altına alınması, denetlenmesi ve bitki pasaportu düzenlenmesine ilişkin usul ve esasları kapsar.

1- Söz konusu yönetmeliğin uygulanmasında ilk olarak; bu Yönetmeliğin         Ek-1’inde listelenmiş olan bitki, bitkisel ürün ve diğer maddelerden Prunus L. (Kiraz,Vişne vb.), Malus Mill. (elma), Pyrus L. (armut) fidanı üretimine yeni başlayacaklar için  Yönetmeliğin ilgili hükümleri yayımı (12 Ocak 2011) tarihinden itibaren üç ay sonra olan 12 Nisan 2011 tarihinde başlanacaktır.

2- Daha önce ruhsat alan fidan, fide, süs bitkisi ve çiçek soğanı üreticileri “Bitki Pasaportu Sistemi  ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmeliğin” yürürlüğe girdiği 1 Aralık 2011 tarihinden itibaren üç ay içerisinde yani 1 Mart 2012 tarihine kadar bu yönetmeliğe uyum sağlamak zorundadır.

Yönetmeliği görmek için tıklayınız....

Bu Haber  3351 kez incelendi
 
  Aktif Ziyaretçi:  :4 Bugün: 109 Toplam: 795711
 
 
Yönetim Paneli 2010 © Isparta Tasarım: YeNiCeRi