Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Fuar Takvimi
Yatırım Programı İzleme
İç Kontrol Sistemi
Form İndir
Birimlerimiz
Kamu Hizmet Standartları
Verilecek Su Miktarları
Kırsal Kalkınma Planı
 
   Anasayfa  Haber Arşivi   Haberler
  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şartlı Proje Başvuru Çağrısına Çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  Şartlı Proje Başvuru  Çağrısına  Çıktı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak projelere ilişkin 28.07.2010 tarihinden itibaren  Şartlı Proje Başvuru  Çağrısına  çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir. Başvuru sahiplerinin projelerinin finansmanında Avrupa Birliği katkısı da kullanılacağından, proje değerlendirmeleri sonucunda desteklenmesi uygun görülen başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanması TKDK’nın Avrupa Komisyonundan yetki devri alması ön şartına bağlıdır. 
Bu çerçevede;

  • Yetki Devri alınamaması veya Yetki Devri sürecinin uzaması durumunda TKDK hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.
  • Başvuru yapılan ilin ve/veya tedbirin Avrupa Komisyonundan yetki devrini alamaması durumunda söz konusu il ve/veya tedbirden alınan başvurular için değerlendirme yapılmış olsa bile ön şart gerçekleşmediğinden sözleşme imzalanmayacaktır. 
  • Herhangi bir nedenle ,yetki devrinin alınamaması ya da yetki devrinin alınmasına ilişkin sürecin uzaması durumunda TKDK ile sözleşme imzalayamayan başvuru sahibinin yapmış olduğu başvuru masraflarından ve diğer zararlarının tazmininde TKDK hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Eş-finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonudur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş projeler için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır

Başvurular 01.09.2010 tarihi saat 09.00’dan itibaren Isparta İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlayacak olup, başvuruların son teslim tarihi 30.11.2010, saat 17.00’dir. Bu çağrı için son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 Bu kapsamda Isparta İlinde desteklenmesi öngörülen 6 konu başlığı ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1. Süt üreten tarımsal işletmelerin desteklenmesi:
Bu başlık altında işletmelerin modernizasyonu,açık ve yarı açık ahırların inşası ve  gıda güvenliği sağlamaya yönelik ekipman alınması,İşletmelerin AB Standardına yükseltilmesine yönelik yatırımlar desteklenecektir.
2. Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi:
Bu başlık altında yeni süt işleme ve süt toplama tesislerinin kurulması , gıda güvenliğinin sağlanması ve mevcut tesislerin  modernize edilerek AB standartlarına yükseltilmesine yönelik yatırımlar desteklenecektir.
3. Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi:
Bu başlık altında üretici örgütlerinin başvuracağı ;  meyve sebze  işleme ,tasnifleme ,paketleme , muhafaza, nakliye,  gıda güvenliği sağlamaya yönelik   yatırımlar  desteklenecektir.
4. Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi:
Bu başlık altında AB ihracat numarası olmayan tesislerin  modernizasyonu , genişletilmesi ve gıda güvenliği sağlamaya yönelik yatırımlar desteklenecektir.
5. Üretici gruplarının kurulmasının desteklenmesi
Bu başlık altında üreticilerin pazardaki etkinliğini artırmaya yönelik olarak yeni üretici gruplarının kurulması desteklecektir.
6. Kültür balıkçılığının desteklenmesi
Bu başlık altında yeni üretim tesislerinin kurulması ve/veya mevcutlarının modernize edilmesine yönelik yatırımlar desteklenecektir.

Program ve başvurular hakkında detaylı bilgiler ve kuralların yer aldığı Başvuru Çağrı Rehberleri ve başvuru ile ilgili gerekli tüm dokümanlar www.tkdk.gov.tr internet adresinden ve TKDK Isparta İl Koordinatörlüğü’nden temin edilebilir.

 

Bu Haber  1715 kez incelendi
 
  Aktif Ziyaretçi:  :2 Bugün: 29 Toplam: 795631
 
 
Yönetim Paneli 2010 © Isparta Tasarım: YeNiCeRi